Tuscany Italy 3 Lire

Jedna z nejvzácnějších italských známek 

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata. Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět. 

Obsah článku

  • Známka, která patří mezi ty perspektivní
  • Proč je známka Tuscany Italy 3 Lire tak vzácná?
  • Příběh investiční známky 3 Lire Tuscany 1860
  • Investovat do vzácných známek zvládnete snadno i vy

Známka, která patří mezi ty perspektivní

Pokud jde o investování do známek, existuje několik perspektivních filatelistických oblastí, které se vyplatí mít v diverzifikovaném portfoliu.

Jde především o:

  • staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900
  • známky z Austrálie
  • investiční známky ze Sovětského svazu do roku 1950
  • známky rozvíjejících se východních ekonomik
  • tzv. klasiku Evropy a Ameriky do roku 1880

3 lirová italská známka z Toskánska patří právě mezi tu klasiku, kterou je výhodné v portfoliu mít. Jde totiž o investiční známku, jež je z dlouhodobého hlediska bezpečná a výhodná. 

Proč je známka Tuscany Italy 3 Lire ta vzácná?

Jak už jsme uvedli výše, při investování se vyplatí zaměřit se na vzácné známky z nejméně pěti oblastí. Tahle patří mezi ně. Ale co víc. Tyto třílirové italské známky patří mezi ty nejcennější. V roce 2014 prodala turínská aukční síň Bolaffi jednu z těchto známek za 114 000 eur. Existuje jich pouhá hrstka. 

Příběh investiční známky 3 Lire Tuscany 1860

Za každou vzácnou investiční známkou se skrývá příběh, který ji dělá výjimečnou. Pojďme si proto přiblížit historické souvislosti vzniku známky 3 Lire Tuscany 1860. 

Mezi lety 1848 a 1870 probíhalo v Itálii tzv. Oživení (Risorgimento). V tomhle období si Itálie během 3 „válek za nezávislost“ dobyla jednotnou politickou identitu a spojila staré italské státy s královstvím Itálie. Toskánské velkovévodství bylo jedním z nejdůležitějších center na podporu nezávislosti. 

S tím je spojené to, že v roce 1850 zahájilo Rakousko v Itálii rakousko-italskou poštovní unii, do které se v roce 1850 zapojilo Toskánsko. 1. dubna 1851 byly vydány první poštovní známky. 1. ledna 1860 byly zavedeny nové italské poštovní známky. 

To znamená, že než se všechny italské země v roce 1961 spojily v jednotné království, každá země si vydávala své známky. Známka 3 Lire Tuscany 1860 patří mezi nejcennější z tohoto přechodného období. 

Investovat do vzácných známek zvládnete snadno i vy

Hodnota investičních známek šplhá až ke statisícům eur. A tak si možná říkáte, že to není nic pro vás. Naopak. Investování do známek zvládnete i vy. S námi je to totiž jednodušší, než si myslíte.

Nemusíte být milionáři, abyste si mohli kupovat vzácné známky. S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru. 

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat