One Penny Cape of Good Hope

Vzácná trojúhelníková známka jako základ investičního portfolia

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata. Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět. 

Obsah článku

  • Investiční známka, která zaručí růst a stabilitu
  • Proč je tato investiční známka tak důležitá?
  • Vzestup a pád trojúhelníkových známek
  • Jak snadno začít s investováním do známek? 

Investiční známka, která zaručí růst a stabilitu

Každé investiční portfolio známek by mělo být poskládané tak, aby obsahovalo nejméně jednu známku z pěti perspektivních filatelistických oblastí. Důvod je prostý. Takové portfolio poměrně jednoduše odolá výpadkům trhu a znamená stabilitu v průběhu času. 

Mluvíme o těchto pěti oblastech: 

  • tzv. klasika Evropy a Ameriky do roku 1880
  • známky z Austrálie
  • investiční známky ze Sovětského svazu do roku 1950
  • známky rozvíjejících se východních ekonomik
  • staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900

One Penny Cape of Good Hope je klasickým příkladem známky, která spadá do kategorie starých vzácných známek z britských kolonií. Jistě je zajímavá také svým atypickým tvarem. 

Proč je tato investiční známka tak důležitá?

Známka One Penny Cape of Good Hope byla poprvé vydána v kolonii 1. září 1853 současně se známkou v hodnotě čtyři pence v modré barvě. Neobvyklý trojúhelníkový tvar byl pravděpodobně inspirovaný vymazavačem, který používal úřad Cape Revenue Department z roku 1839. 

One Penny Cape of Good Hope patří mezi ty vzácné kousky, které by měly být součástí každé kvalitní sbírky. 

Vzestup a pád trojúhelníkových známek

Známky One Penny Cape of Good Hope tiskla společnost Messrs Perkins, Bacon & Co v Londýně. Původní razítko pro tyto známky vytvořil rytec William Humphrys. Pro tisk 240 známek na list byly použity archy speciálního ručního papíru o rozměrech 282 mm x 536 mm. Známky byly vydány nezoubkované. A neperforované. 

A to byl právě ten problém. Známky jako One Penny Cape of Good Hope se tiskly ve čtverci a trojúhelníky bylo nutné rozříznout. A protože nebyly perforované, byla tato práce poměrně komplikovaná a zdlouhavá. 

Během února 1860 generální poštmistr napsal koloniálnímu tajemníkovi žádost, aby byly další várky perforované. Pánové z Messrs Perkins, Bacon & Co odpověděli, že by to bylo příliš složité a nákladné. Po dlouhých vyjednáváních došly všechny strany k závěru, že nejekonomičtějším způsobem překonání této překážky by byla změna tvaru známek. A tak se také stalo. Trojúhelníkové známky Cape of Good Hope nahradily klasické čtvercové. 

Jak snadno začít s investováním do známek? 

Známky jsou krásné. Malý kousek papíru, který má nesmírnou hodnotu a hlavně potenciál. Pokud jste i vy nadšeni investičními známkami, můžete své peníze začít zhodnocovat klidně hned. A nemusíte být filatelističtí specialisté, ani milionáři. 

S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru. 

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat