British East Africa 3 Annas Stamp

Velmi vzácná provizorní známka

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata. Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět. 

Obsah článku

  • Investiční známka z britských kolonií jako stabilní součást portfolia
  • Důvody, proč je tato investiční známka tak vzácná
  • Příběh investiční známky British East Africa 3 Annas
  • Investujte do známek s námi. Jde to jednoduše

Investiční známka z britských kolonií jako stabilní součást portfolia

Nevíte, jak poznat vzácnou známku? To vůbec nevadí. Existuje pomůcka v podobě pěti perspektivních filatelistických oblastí, které znamenají jistotu stability a postupného růstu. Takové známky by měly být součástí každé kvalitní investiční sbírky.

Do těchto pěti oblastí patří: 

  • tzv. klasika Evropy a Ameriky do roku 1880
  • známky z Austrálie
  • investiční známky ze Sovětského svazu do roku 1950
  • známky rozvíjejících se východních ekonomik
  • a staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900

British East Africa 3 Annas Stamp patří mezi ty vzácné investiční koloniální známky, které mají co nabídnout. Pokračujte ve čtení a dozvíte se víc. 

Důvody, proč je tato investiční známka tak vzácná

Koloniální známky jsou obecně vysoce ceněné. Pak se ale najdou takové kousky, které jsou dokonce extrémně vzácné. A British East Africa 3 Annas Stamp mezi ně právoplatně patří. 

Jde o tříletou provizorní známku z britské východní Afriky, která byla vytištěná v roce 1895. Pro představu o hodnotě známky, například v roce 2012 se známka prodala za 12 000 liber, tj. přibližně 338 000 Kč. V dnešní době je hodnota známky samozřejmě na zcela jiné úrovni. 

Příběh investiční známky British East Africa 3 Annas

Známky vytištěné v roce 1895 pocházejí z administrativy Imperial British East Africa Company (oblast dnešní Keni). Tato společnost byla první, která vlastnila královskou listinu umožňující provoz poštovního systému. A mohla tedy použít jméno společnosti na známkách. 

British East Africa 3 Annas byla jednou z nich. Pochází z provizorního vydání z února 1895, kdy byl na známku přidán přetisk „anna” kvůli nedostatku známek. Tento problém postihoval poštovní systém v letech 1891 až 1895. 

Známka British East Africa 3 Annas byla vydána několik měsíců před tím, než byla v červenci roku 1895 ukončena správa oblasti společností Imperial British East Africa Company. Pak už byly vydávány série známek s vyobrazením královny Viktorie. 

Investujte do známek s námi. Jde to jednoduše

Může investování do známek zvládnout i obyčejný smrtelník? Jistěže ano. Nemusíte mít na účtě statisíce nebo trezor plný vzácných známek. S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru.

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat