Postes Persanes 10 ch

Extrémně perspektivní investiční známka

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata. Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět. 

Obsah článku

  • Investiční známka jako součást vhodného portfolia
  • Proč se vyplatí mít v portoliu íránskou vzácnou známku
  • Historie poštovních známek v Perské říši a Íránu
  • Investování do známek zvládnete hravě také vy

Investiční známka jako součást vhodného portfolia

Investování do známek se může jevit jako něco velmi komplikovaného a nedostupného. Protože jak měl začátečník poznat, jaké známky mají skutečně smysl? 

Proto tady je šikovný rádce. Jde o pět perspektivních filatelistických oblastí, s nimiž nešlápnete vedle. A pokud z každé oblasti budete mít aspoň jednu známku, máte o parádní portfolio postaráno. 

Mezi 5 těchto oblastí patří:

  • známky z Austrálie
  • investiční známky ze Sovětského svazu do roku 1950
  • staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900
  • tzv. klasika Evropy a Ameriky do roku 1880
  • známky rozvíjejících se východních ekonomik

Íránská (perská) známka Postes Persanes 10 ch do této oblasti patří. Pojďme si ji představit trochu blíž. 

Proč se vyplatí mít v portoliu íránskou vzácnou známku

Írán je potenciálně skvělý trh. V téhle zemi žije přes 70 milionů lidí. Ti jsou velmi patriotičtí. A protože zde známky mají tradici už od poloviny 19. století, najde se stále celá řada zájemců o vzácné známky. 

Postes Persanes 10 ch je extrémně perspektivní známka. Mnoho íránců je v emigraci po celém světě. Proto lze zaznamenat velkou poptávku po íránských známkách

Historie poštovních známek v Perské říši a Íránu

Íránská islámská republika, stejně jako před ní Perská říše, má dlouhou poštovní tradici. I když je Írán často zapleten do kontroverzí v důsledku své politiky, ve skutečnosti má bohatou historii, která byla oslavována a zrcadlena ve formě známek.

Írán vydal své první oficiální poštovní známky v roce 1870. Tyto emise byly zvláštní tím, že je vydával sám domácí trh. To byla celkem rarita pro relativně zaostalou zemi. Známky zdobili lvi se šáhovou pečetí. A dodnes jsou zajímavou výzvou pro sběratele díky mnoha variantám.

Smutné je, že kvůli různým sankcím utrpěl íránský filatelistický trh. K oživení zájmu o známky se postarala především vzdělaná a dobře situovaná komunita v jiných zemích. 

Investování do známek zvládnete hravě také vy

Možná si říkáte, že takovou investici si nemůžete dovolit, když je cena vzácné známky tak vysoká. Ale opak je pravdou. Sbírání známek zvládnete i vy. S námi je to totiž jednodušší, než si myslíte.Nemusíte být milionáři, abyste si mohli kupovat vzácné známky. S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru.

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat