Republica de Panama 2 Cent Cordoba

Vzácná známka z 6. edice Canal Zone

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata. Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět. 

Obsah článku

  • Zajímavá investiční známka, která patří do 5 perspektivních oblastí
  • Proč se vyplatí investovat do této známky
  • Pozadí vzniku vzácných známek z edice Canal Zona
  • Poradíme, jak zvládnout investování do známek

Zajímavá investiční známka, která patří do 5 perspektivních oblastí

Ať už jste zkušení sběratelé známek, nebo s investováním teprve začínáte, měli byste vědět, jaké známky se hodí mít v portfoliu. Jde o takové, se kterými získáte jistotu stability a postupného růstu

Jde o celkem pět hlavních oblastí, které mají smysl a se kterými se nespálíte. Pokud z každé oblasti budete mít aspoň jednu známku, máte o parádní portfolio postaráno.

Do 5 oblastí se řadí:

  • známky z Austrálie
  • investiční známky ze Sovětského svazu do roku 1950
  • staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900
  • známky rozvíjejících se východních ekonomik
  • tzv. klasika Evropy a Ameriky do roku 1880

Známka Republica de Panama 2 Cent Cordoba z edice Canal Zona sem perfektně zapadá. Zjistěte o investiční známce ještě víc. 

Proč se vyplatí investovat do této známky

Poštovní známky z edice Canal Zona vydané v letech 1906–1907 tiskla společnost Hamilton Bank Note Engraving and Printing Co. v New Yorku. Známky vydané v roce 1909 byly vydány společností American Bank Note Company

Tato šestá edice obsahuje portréty státníků, pedagogů a dalších významných mužů zapojených do rané historie Panamy. Některé známky byly vytištěny s převráceným portrétem. 

Přetisky z roku 1909 byly vytištěny v tiskárně Isthmian Canal Commission’s Printing Office v Panama City a obsahovaly slovo „CANAL” na levé straně známky a „ZONE” na straně pravé. To je právě případ Republica de Panama 2 Cent Cordoba. 

Tato investiční známka obsahuje portrét španělského dobyvatele Fernandeze de Cordoba, který působil v Panamě a hrál významnou roli při dobývání Střední Ameriky Španělskem.

Společnost American Bank Note Co. vytiskla 500 000 dvoucentových známek pro Panamu 8. dubna 1908. Známky byly určeny především k úhradě poštovného na domácích dopisech. 

Pozadí vzniku vzácných známek z edice Canal Zona

V květnu 1904 bylo vytvořeno společenství, tzv. „Canal Zona”. Na to konto vznikla ve dnech  24. až 25. června poštovní služba právě v oblasti kanálu. Nový subjekt začal vydávat také svoje známky. Nejdřív byly však používány přetištěné panamské známky a posléze přetištěné americké známky. 

V roce 1908 si Panama vybrala American Bank Note Co. (ABNCo), aby připravila a vytiskla novou sérii běžných známek, které by nahradily známky vydané v roce 1906. Čtyři z těchto nových panamských známek byly objednány a doručeny do Canal Zone mezi lednem a květnem 1909. Tam byly poté přetištěny textem CANAL ZONE

Toto bylo poslední vydání, s výjimkou mimořádných událostí, které si pošta v Canal Zone objednala z Panamy a na kterém již nebyl aplikován přetisk. Také proto je Republica de Panama 2 Cent Cordoba tak vzácná. 

Poradíme, jak zvládnout investování do známek

Líbí se vám myšlenka, že své peníze výhodně uložíte a zhodnotíte? Ale nejste si jistí, jestli zvládnete zrovna investiční známky? My víme, že ano. A důvod?Nemusíte být milionáři, abyste si mohli kupovat vzácné známky. S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru.

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat