Mauritius Post Paid Two Pence

Jedna z nejvzácnějších známek na světě

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata.  Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět. 

Obsah článku

  • Každé investiční portfolio by mělo známku Mauritius obsahovat
  • Mauritius Post Paid Two Pence jako absolutní základ
  • Historie známek Mauritius Post Paid
  • Jak se vzácné známky Mauritius staly slavnými
  • S námi je investování do známek jednoduché

Každé investiční portfolio by mělo známku Mauritius obsahovat

Jsou vzácné známky, se kterým při investování nešlápnete někdy vedle. Jsou rozděleny do pěti perspektivních filatelistických oblastí, které zaručují stabilitu sbírky.

Patří mezi ně:

  • tzv. klasika Evropy a Ameriky do roku 1880
  • známky z Austrálie
  • investiční známky ze Sovětského svazu do roku 1950
  • známky rozvíjejících se východních ekonomik
  • staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900

A přesně sem investiční známka Mauritius Post Paid Two Pence patří

Mauritius Post Paid Two Pence jako absolutní základ

Mauritius Post Paid Two Pence je investiční známka, která by měla tvořit základ portfolia. Známku lze kdykoliv vzít a prodat ji několika lidem, kteří jsou v každém okamžiku schopni ji od vás odkoupit. Je to známka, která snad nejvíc ze všech přitahuje poptávku a vykazuje její převis.

Historie známek Mauritius Post Paid

Raznice na známky Mauritius vyryl Joseph Osmond Barnard, který se v roce 1838 ukryl na lodi na Mauricius. Návrhy vycházely z tehdy aktuální emise známek Velké Británie, jejichž dominantou byla hlava královny Viktorie z profilu. Známky se vydávaly  ve dvou nominálních hodnotách v podobných barvách. Šlo o známky v hodnotě jedné penny v barvách červená a hnědá. A o známky v hodnotě dvou penny v modrém provedení. Joseph Osmond Barnard se díky tomu stal nesmrtelným. 

První známky byly vydány 21. září 1847. Mnohé z nich byly použity na pozvánkách zaslaných manželkou guvernéra Mauricia na ples, který o víkendu pořádala. Známky byly vytištěny metodou hlubotisku a na pravém dolním okraji busty nesou iniciály rytce „JB“.

Na levém okraji se objevují slůvka „Post Office”, v dalším vydání v roce 1848 byly nahrazeny „Post Paid”

Jak se vzácné známky Mauritius staly slavnými

Známky Mauritius byly filatelistickému světu neznámé až do roku 1864. Tehdy je manželka obchodníka z Bordeaux našla v korespondenci. Prodala je sběrateli. Během dalších prodejů se nakonec známky dostaly do prestižní sbírky Philippa von Ferrari. 

V průběhu let se známky Mauritius staly sběratelským hitem a prodávaly se za astronomické ceny. Například v roce 1904 zaplatil budoucí král Jiří V. za modrý Mauritius Two Pence 1 450 liber (tehdy šlo o rekord). V přepočtu do dnešních cen by šlo přibližně o 166 000 liber. 

Známky jsou sběrateli vysoce ceněny a většinou se nachází v soukromých sbírkách. Některé jsou veřejně vystavené, například v Britské knihovně v Londýně, včetně obálky originální pozvánky na guvernérský ples doplněné razítkem. A samozřejmě také v dalších zemích. 

S námi je investování do známek jednoduché

Zaujalo vás investování do známek? A rádi byste se do toho pustili, protože je to bezpečné a výnosné zhodnocení peněz? Vzhůru do toho. Nemusíte mít na účtě statisíce nebo trezor plný vzácných známek. S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru.

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat