Gibraltar 10 centimos

Vzácný chybotisk, který by se měl stát ozdobou každého portfolia

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata. Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět.

Obsah článku

  • Vzácná známka, která v investičním portfoliu nesmí chybět
  • Proč je investiční známka Gibraltar 10 centimos výjimečná
  • Příběh vzácné investiční známky Gibraltar 10 centimos
  • S investováním do známek si poradíte i vy

Vzácná známka, která v investičním portfoliu nesmí chybět

Zdálo by se, že investování do známek může být poměrně komplikované. Jak si sestavit portfolio, když jich na světě existuje tolik? Není třeba se toho bát. Každá sbírka by měla obsahovat známky z několika perspektivních filatelistických oblastí, které zaručují stabilitu sbírky.

Patří mezi ně:

  • tzv. klasika Evropy a Ameriky do roku 1880
  • známky z Austrálie
  • investiční známky ze Sovětského svazu do roku 1950
  • známky rozvíjejících se východních ekonomik
  • staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900

Investiční známka Gibraltar 10 centimos má však další vlastnosti, které z ní dělají unikát. 

Proč je investiční známka Gibraltar 10 centimos výjimečná

Kromě toho, že investiční známka Gibraltar 10 centimos pochází z britských kolonií před rokem 1900, jde o koloniální chybotisk. V hodnotovém štítku není vytištěná informace o hodnotě známky. 

Navíc jde o britskou koloniální specialitu, která pochází z prestižní sbírky hraběte Ferrariho. Philip Ferrari de La Renotière byl známý sběratel známek. Nashromáždil pravděpodobně nejkomplexnější světovou sbírku známek, která kdy existovala.

Příběh vzácné investiční známky Gibraltar 10 centimos

Britské známky byly uvedeny do prodeje na Gibraltaru v roce 1857. Díky svým bohatým historickým vazbám na Velkou Británii a na politiku Evropy je to jedna z nejoblíbenějších oblastí sbírání známek nejen v Commonwealthu.

První známky byly vydány 1. ledna 1857. A protože nebyl dostatek času na zavedení nové emise před tímto datem, byly přetištěny jiné známky. V gibraltarské filatelii existuje mnoho vzácných a cenných známek. Tahle s nálepkou „error” patří mezi ty nejcennější. Jde totiž o koloniální chybotisk, na kterém chybí nominál v hodnotovém štítku. 

Už v roce 1908 jistý pan P. L. Pemberton ve Filatelistickém věstníku Velké Británie popisoval, jak ta chybička mohla vzniknout. Připisuje ji systému duálního tisku, který tiskl hlavu a celý vzor známky s výjimkou hodnoty ve spodní části. Zajímavé je, že jeden z úředníků si tyto známky koupil, a pak je prodával dál za velmi vysokou cenu. 

S investováním do známek si poradíte i vy

Chcete investovat do známek, ale nechce se vám je hledat po aukcích? Máte v plánu uložit své peníze tak, aby se vám to za pár let vrátilo i s úroky? S námi investování do známek lehce zvládnete i vy. 

Nemusíte být milionáři, abyste si mohli kupovat vzácné známky. S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru. 

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat