Investiční známka Brunei 1906 Labuan

Jedna z nejvzácnějších známek na světě

Přemýšlíte, jak účinně a bezpečně zhodnotit své peníze? Investujte do vzácných známek, které mají průměrné roční zhodnocení kolem 7 %. To je víc než při investici do zlata. Při investování do známek je důležité diverzifikovat své portfolio. Proto vám dnes představíme jednu ze známek, která by v něm v žádném případě neměla chybět. 

Obsah článku

  • Známka, která má obrovský investiční potenciál
  • Vzácná známka, která by neměla chybět v kvalitně diverzifikovaném portfoliu
  • Příběh investiční známky Brunei 1906 Labuan
  • Investování do známek, které si může dovolit každý

Známka s obrovským investičním potenciálem

Existuje několik skupin vzácných známek, které patří do perspektivní filatelistické oblasti. Můžeme mezi ně řadit staré vzácné známky z britských kolonií před rokem 1900, tzv. klasiku Evropy a Ameriky do roku 1880, z Austrálie, ze Sovětského svazu do roku 1950 a známky rozvíjejících se východních ekonomik

A právě do oblasti jihovýchodní Asie patří také popisovaná známka Brunei. Tyto vzácné známky jsou bezpečnou investicí a odolávají turbulencím trhu. 

Vzácná známka, která by neměla chybět v portfoliu

Při budování investičního portfolia byste se měli zaměřit na vzácné známky nejméně z pěti oblastí. A právě známka Brunei patří do oblasti rozvíjejících se regionů. Pro zajímavost: známka měla v roce 2013 hodnotu 8090 000 Kč. V roce 2020 byste stejnou známku prodali za více než 200 000 Kč. To znamená, že hodnota investiční známky se za 7 let zdvojnásobila. 

Příběh investiční známky Brunei 1906 Labuan

Vzácné brunejské známky se v aukcích neobjevují příliš často, i když je jejich hodnota řádově stovky tisíc korun a stále roste. Brunei 1906 Labuan patří mezi nejvzácnější známky na světě, čemuž vděčí za svůj zajímavý příběh. 

V roce 1906 si Brunei chtěl zřídit vlastní poštovní službu. Jenže objednané známky nedorazily včas. Vláda musela najít jiné řešení. Rozhodla se použít známky Labuan a přetisknout na ně slovo Brunei a hodnotu známku. V několika případech byly hodnoty vytištěny dvakrát. Odhaduje se, že hodnota investiční známky přesahuje částku 20 000 dolarů. 

Proto by se tahle známka měla stát součástí každého známkového investičního portfolia. 

Investování do známek, které si může dovolit každý

Možná si říkáte, že takovou investici si nemůžete dovolit, když je cena vzácné známky tak vysoká. Ale opak je pravdou. Sbírání známek zvládnete i vy. S námi je to totiž jednodušší, než si myslíte.

Nemusíte být milionáři, abyste si mohli kupovat vzácné známky. S naší službou můžete investovat do známek už od 500 Kč měsíčně. My vám vhodné portfolio sestavíme na míru. 

Investujte s námi

Napsal autor

Jan Pytela

Jan Pytela

Fanoušek Filatelie a moderních technologií. Nespecializuje se na Filatielii jako takovou proto ani nesestavuje portfolia pro naše klienty. Jeho mise je vytvořit místo kde se může spojit tak tradiční obor jako je Filatelie kterou datujeme někdy od poloviny 19. století a moderní technologie dnešní doby. Sám vidí známky jako vhodný způsob zhodnocení úspor.

Mohlo by vás zajímat